Rodzaje regałów magazynowych

Warto wiedzieć, że obecnie wybór regałów magazynowych jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym dokładnie powinny cechować się dobre regały magazynowe?

Regały półkowe

Należy mieć świadomość, że omawiane regały do magazynu w zdecydowanej większości przypadków są stosunkowo niskie. Wykorzystuje się je do przechowywania różnego rodzaju ładunków małogabarytowych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że półkowe regały magazynowe znajdują zastosowanie nie tylko w niedużych magazynach, ale również wydzielonych strefach, w których składowane są ładunki małogabarytowe. 

Regały paletowe

Omawiane produkty w najprostszym możliwym ujęciu przeznaczone są do przechowywania ładunków, które są składowane na paletach. Godny uwagi jest fakt, że do podstawowych typów regałów paletowych trzeba zaliczyć regały rzędowe i statyczne. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najbardziej istotnym atutem omawianych produktów jest niezwykle bogate spektrum akcesoriów. Dzięki temu przedsiębiorstwo nie będzie miało większych problemów z dostosowaniem regałów do składowania towarów niespaletyzowanych. 

Regały wspornikowe

Należy mieć świadomość, że regały magazynowe wspornikowe przeważnie wykorzystywane są do składowania długich elementów, których wymiary nie będą pozwalały na umieszczenie ich w ramowych regałach paletowych czy półkowych. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że regały wspornikowe wykorzystuje się do magazynowania profili stalowych, belek, blach, płyt stolarskich czy mebli. 

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów regałów wspornikowych należy zaliczyć ich modułową konstrukcję. Pozwala ona bowiem na budowę ciągów o dowolnej długości. Ponadto przedsiębiorstwo może praktycznie w dowolnym momencie zmienić wysokość poziomów składowania. Pracownicy firmy mogą bowiem bez żadnego problemu na jednym module omawianego regały zainstalować ramiona o różnych długościach. 

Przedsiębiorstwa, które są zainteresowane zaopatrzeniem się w wysokiej jakości regały do magazynu powinny bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą asortymentową firmy Abrack: https://abrack.pl/.

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *