Jak montować parapety zewnętrzne?

Być może masz już jakieś doświadczenie w branży budowlanej i z tego właśnie powodu postanowiłeś, że wykonaniem pewnych elementów budynku zajmiesz się zupełnie sam. Po co bowiem wydawać pieniądze, skoro równie dobrze można samodzielnie przeprowadzić pewne prace. Jeżeli przyświeca ci ta idea, musisz zatem dowiedzieć się, jak montować parapety zewnętrzne, aby i z tym niełatwym zadaniem na spokojnie sobie poradzić.

Odpowiedni plan

Oczywiście całą pracę powinieneś sobie dokładnie zaplanować. Musisz wiedzieć, czym się zająć w poszczególnych momentach, by nie zaburzyć kolejności i tym sposobem nie popełnić niewybaczalnego błędu. Pamiętaj zatem przede wszystkim o tym, że parapety zewnętrzne można montować dopiero w momencie, gdy okna są już całkowicie osadzone. Wcześniej pod żadnym pozorem nie wolno ci się nimi zajmować. Nawet o tym nie myśl, tylko wstrzymaj się na moment i poczekaj, aż okna zostaną wstawione we wszystkie luki. Uważaj także na wychylenie parapetu. Ogólna zasada jest taka, że powinien wykraczać on poza linię obiektu na przynajmniej trzy centymetry. Możesz oczywiście stworzyć dłuższe parapety zewnętrzne, jednak nigdy nie próbuj ich skracać. Zadbaj także o to, aby woda była skutecznie odprowadzana z ich powierzchni. Ustal właściwy kąt nachylenia parapetu, by przypadkiem nie ustawić go zupełnie prostopadle w stosunku do elewacji.

Jak montować parapety zewnętrzne?

Ogólne zasady montażu już znasz, ale pracę możesz sobie jeszcze bardziej ułatwić, jeżeli zastosujesz kilka trików obmyślonych przez mistrzów budownictwa. W końcu takie montowanie parapetów zewnętrznych często jest pewnego rodzaju zagrożeniem dla ścian budynku. Jeżeli nie będziesz uważać, możesz doprowadzić do sytuacji, w której ściana zostanie zabrudzona, a nawet poważniej uszkodzona. Jak temu zapobiec? Spróbuj znaleźć w sklepie budowlanym specjalistyczne końcówki boczne. Te małe elementy, wykonywane z tworzyw sztucznych, musisz zamocować na bocznych krawędziach wszystkich parapetów, by nie miały one żadnego kontaktu ze ścianą. Niby nie jest to rzecz niezbędna, ale jakże pomocna i przydatna. Takie końcówki boczne kosztują grosze, dlatego koniecznie rozważ ich zakup, zamiast płakać później nad uszkodzoną lub zabrudzoną ścianą.

Ten cały montaż parapetów zewnętrznych wydaje się dość prosty, ale gdy przychodzi co do czego, okazuje się, że nie jest on niestety aż tak łatwy, jak to się wydawało na pierwszy rzut oka. Jeżeli więc dojdziesz do wniosku, że po prostu sobie z nim nie poradzisz, lepiej zleć to zadanie ekspertom.

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *