Systemy odwadniania igłofiltrów – co warto o nich wiedzieć?

System odwadniania igłofiltrów pozwala na obniżenie poziomu wód gruntowych, co pozwoli stworzyć środowisko pracy dopasowane do wykopów poniżej lustra wody. To bardzo uniwersalne i sprawdzone rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie przy niewielkich wykopach, a także przy dużych projektach budowlanych. Dowiedz się więcej na temat igłofiltrów.

Rodzaje igłofiltrów

Igłofiltry podzielić można ze względu na rodzaj odwiertów. Może on być jednostopniowy i sięgać do podstawowej głębokości lub wielostopniowy – dopasowany do głębszych wykopów. Ponadto igłofiltry dzielą się również ze względu na materiał wykonania. Warto więc zapoznać się ze wszystkimi szczegółami technicznymi.

Dziś możesz wybrać np. przewody polietylenowe o długości 7 metrów i średnicy 32 lub
60 mm. Na końcu tychże konstrukcji znajduje się filtr siatkowy. W tym przypadku wydajność sięga 1 m³/h i obecnie jest to najczęściej stosowane rozwiązanie w Polsce. Inną propozycją mogą być przewody stalowe o długości 4-6 metrów ze średnicą 32 lub 50 mm i z ostrzem na końcu. Charakteryzują się wydajnością na poziomie 1-1,5m³/h. Natomiast igłofiltry plastikowe PVC mają długość od 4 do 6 metrów, średnicę 42 mm, a ich wydajność to 1,2 m³/h.

Zalety igłofiltrów

Do najważniejszych atutów igłofiltrów należy szybkość montażu. Możne je z łatwością zainstalować przy różnych warunkach gruntowych. W dodatku są bardzo łatwe w utrzymaniu, transporcie i czyszczeniu. Do zalet zaliczyć można również wysoką wydajność oraz odporność na zamulanie. Warto zaznaczyć, że konstrukcje można łatwo modyfikować, gdyż komponenty są dostępne w wielu sklepach. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie rozwiązanie, aby zyskać pewność, że elementy będą odporne na korozję i niskie temperatury. 

Dziś możesz z łatwością wynająć igłofiltry, lecz pamiętaj, aby wybrać sprawdzoną propozycję. Niesłabnącym uznaniem wśród wymagających klientów cieszy się oferta firmy Hamer, która proponuje nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Będzie to idealna opcja dla wszystkich osób, które nie dysponują ekipą przeszkoloną do instalacji i nadzorowania prac. Wystarczy wejść na stronę https://hamer.pl/iglofiltry/ i zapoznać się ze szczegółami. 

Systemy odwadniania igłofiltrów – dlaczego warto?

Z całą pewnością mowa tu o skutecznej, a przy tym ekonomicznej metodzie odwadniania. Osoby, które zdecydują się na to rozwiązanie, mogą cieszyć się stabilnością ścian i dna, co gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. W dodatku instalacja może być wykorzystywana przy wielu projektach.

Klienci firmy Hamer z pewnością znajdą rozwiązania perfekcyjnie dopasowane do osobistych preferencji. To zasługa bogatej i zróżnicowanej oferty oraz profesjonalnych
i terminowo wykonanych usług. Ponadto każdy może liczyć na wiele pomocnych wskazówek ze strony specjalistycznej obsługi. Wszystko to sprawia, że obok tej oferty nie sposób przejść obojętnie. Teraz komfort i bezpieczeństwo będą na wyciągnięcie ręki.

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.