Wanny narożnikowe – jak dokonać ich wyboru?

Nie da się ukryć, że wanny narożne cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku znaleźć można jednak wiele egzemplarzy, w konsekwencji wybór nie jest oczywisty. Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka drobnostek, które ułatwią nam podjęcie decyzji w tym zakresie. Dlaczego warto zdecydować się na wannę narożną? Na jaki kształt wanny warto się zdecydować? Co jest lepszym rozwiązaniem – wanna akrylowa czy stalowa? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Dlaczego warto zdecydować się na wannę narożną?

Wanny narożnikowe, takie jak np.https://www.carrea.pl/sklep/lazienka/wanny/wanny-narozne to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się nie tylko w dużych, ale również mniejszych łazienkach. Ich kształt jest dość specyficzny, w konsekwencji zajmują mniej miejsca niż tradycyjne modele prostokątne lub wolnostojące. Jeśli zostaną umiejętnie wkomponowane w róg, wówczas jesteśmy w stanie zaoszczędzić swoją przestrzeń. Opływowy kształt to nie tylko gwarancja lekkości pomieszczenia, ale również braku efektu przytłoczenia. Wanny narożnikowe są bardzo wygodne, jeśli chodzi o ich użytkowanie. Godne uwagi są modele wyposażone w siedzisko. Jest to szczególnie istotne dla starszych osób, które nie mają satysfakcjonującej sprawności ruchowej. Mogą ją również docenić rodzice mniejszych dzieci.

Na jaki kształt wanny warto się zdecydować?

Na dzień dzisiejszy najczęściej wybierane są trójkątne wanny narożnikowe. Ich cechą charakterystyczną jest to, że dwa krótsze boki tworzą kąt prosty. Ważne są proporcje pomiędzy nimi. O ile są one równe, wówczas możemy powiedzieć, że wanna jest symetryczna. W przeciwnym wypadku mamy do czynienia z modelem asymetrycznym. Takie rozróżnienie wbrew pozorom ma znaczenie, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Wybierzemy taki model, który będzie przede wszystkim dopasowany do łazienki. Jest to niezwykle istotne w przypadku mniejszych powierzchni.

Co jest lepszym rozwiązaniem – wanna akrylowa czy stalowa?

Jest jeszcze jedna kwestia, która ma szczególne znaczenie. Mowa o materiale, z którego wanny narożnikowe są wykonane. Do wyboru mamy akryl i stal. To pierwsze tworzywo wyróżnia się plastycznością, w konsekwencji podczas obróbki możliwe jest jego dowolne formowanie. W praktyce oznacza to, że łatwiej jest uzyskać kształt, jaki oczekują producenci. Stal natomiast stosowana jest z reguły w wannach prostych. Jest ona bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i ponadprzeciętny nacisk. 

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.