Stoliczku, udekoruj się!

Stół jest meblem, który odgrywa bardzo ważną rolę w życiu całej rodziny. To przy nim wszyscy spotykamy się na wspólny posiłek, który zacieśnia więzy, przy nim toczą się pełne powagi rozmowy, niewinne przekomarzania, pełne śmiechu i miłości pogadanki. Przy stole spotykamy się podczas ważnych uroczystości, a także podczas zwyczajnej codzienności. Mebel ten jest niejako „sercem domu”, uwidacznia, że rodzina przy nim zasiadająca stanowi jedność, darzy się wsparciem, lubi spędzać ze sobą czas. Dlatego większość osób przywiązuje ogromną uwagę do tego, aby stół prezentował się dobrze. Niczym nieudekorowany stół kojarzy się ze smutkiem, brakiem czasu mieszkańców domu, aby przy nim zasiadać. Taki widok z pewnością nie przywodzi na myśl rodzinnego ciepła, przytulności, gościnności. Dekoracja stołu jest istotnym elementy, w dużym stopniu wpływającym na wygląd całego mieszkania. Sposób udekorowania zależy od wielu czynników. Są to przede wszystkim: charakter mieszkańców, styl, w jakim zostało urządzone całe mieszkanie, pora roku, czy to, czy w danym momencie obchodzona jest jakaś uroczystość. Nietrudno zgadnąć, że w całkowicie inny sposób ozdobimy stół w dzień powszedni, a w inny podczas spotkania rodzinnego z okazji urodzin. W dni powszednie elementem, który znakomicie ociepli wygląd stołu jest obrus – delikatna kolorystyka, nierzucające się w oczy zdobienia – to sprawi, że będziemy czuć się przy nim swojsko i bezpiecznie. Stojący pośrodku wazon z polnymi kwiatami dodatkowo przywoła przytulny klimat spokoju i ostoi. Ważne, aby na stole zawsze panował porządek – przypadkowe przedmioty zniechęcą do korzystania z niego i nasze starania stworzenia sielskiej dekoracji pójdą na marne.
Podczas rodzinnej uroczystości, kiedy to przyjadą w odwiedziny dziadkowie, wujostwo i kuzyni, bezpiecznym i eleganckim rozwiązaniem będzie postawienie na biały obrus, ewentualnie z motywami natury. Na niego położyć można bieżnik w dowolnej kolorystyce, co natychmiast doda szyku. Polne kwiaty wymienione na te bardziej wyszukane sprawią, że goście poczują się niczym w dobrej jakości restauracji, a zapalone małe świeczki stworzą odpowiedni klimat i zapewnią piękny zapach.
Jeśli nasz stół ma przemienić się w miejsce romantycznej randki z ukochanym – bordowe serwetki i rozsypane na środku płatki czerwonych róż będą niezastąpione! Dodatkowo wysoki świecznik z takimiż świecami roznoszącymi delikatną różną woń rozświetlą nieco przyciemnione wnętrze i sprawią, że zakochacie się w sobie na nowo!
Aby udekorować stół piękne, elegancko i odpowiednio do okazji potrzeba naprawdę niewiele! Wystarczy odrobina materiałów i kreatywności, a tak ważne miejsce w domu może nabrać zupełnie nowego wymiaru.

Przeczytaj więcej na nwonews.pl

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.