Schody idealne

Projektując dom lub budynek użyteczności publicznej pamiętać należy, że czymś co widzi każdy wchodząc, wychodząc oraz po prostu korzystając z budynku jest główne wejście, a także klatki schodowe, dzięki którym dostajemy się na poszczególne piętra.

Wystrój wnętrza

Wystrój poszczególnego pomieszczenia jest kwestią umowną, zależną od tego co będzie się w nim znajdowało. Inaczej przecież wyglądał będzie wymarzony pokój dziecka, a inaczej przestrzeń biurowa, czy pokój socjalny dla pracowników. Każdy jednak przejdzie przez frontowe drzwi oraz – jeśli oczywiście budynek ma piętra – skorzysta ze schodów lub windy. W tym przypadku należy zastanowić się nie tylko jak taką przestrzeń zaaranżować, ale także jakich materiałów użyć by miejsca tak często uczęszczane były solidne i bezpieczne.
Schody kamienne to świetne rozwiązanie. Wytrzymują lata ponieważ wykonane są z trwałego materiału, łatwo się je czyści, a niepowtarzalny kamienny wzór przyciąga oko i czyni wnętrze bardziej naturalnym. Kamień, mimo że z pozoru wydaje się być materiałem ciężkim i topornym, jest tak naprawdę niezwykle stylowy, nadaje elegancji i świadczy o solidności wykonania.

Schody kamienne

Schody kamienne spotkać można było w pałacowych wnętrzach, niekiedy na ich środku rozłożony był dywan. Odsłonięte zaś w całości były balustrady, które niekiedy stawały się popisem talentu rzeźbiarskiego poszczególnych artystów i rzemieślników.
Schody kamienne jednak nie zawsze muszą być eleganckie i zdobione mogą być po prostu trwałe, sprawdzają się wtedy we wszelkich pomieszczeniach znajdujących się poniżej poziomu gruntu. W przypadku zalania lub innego nieszczęśliwego wypadku, wystarczy je oczyścić.
Schody kamienne świetnie sprawdzą się także w nowoczesnym wnętrzu, w którym chcemy pokazać najnowsze trendy z dziedziny dizajnu czy nawet sztuki. Obecnie modne są wnętrza dość chłodne, utrzymane w bielach i szarościach, schody kamienne pasują w tym przypadku idealnie.
Niezaprzeczalną zaletą schodów kamiennych jest ich trwałość. Mogą one przetrwać stulecia, a ewentualne zarysowania usuwa polerowanie. Odwiedzając zabytkowe wnętrza, eleganckie pałace, ale także średniowieczne zamki warto zwrócić uwagę, że często mury nie dały rady oprzeć się próbie czasu, drewniane meble również, a schody kamienne są dalej oryginalne.
Kamień jest materiałem, który nie magazynuje ciepła, jest chłodny zarówno zimą jak i latem. Należy wziąć to pod uwagę ponieważ nie ogrzejemy go w żaden sposób. Istnieje wiele rodzajów kamienia z jakiego mogą być wykonane schody, są to przede wszystkim marmur, granit lub piaskowiec. Schody kamienne to świetne rozwiązanie do każdego wnętrza.

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *