Schody idealne

Projektując dom lub budynek użyteczności publicznej pamiętać należy, że czymś co widzi każdy wchodząc, wychodząc oraz po prostu korzystając z budynku jest główne wejście, a także klatki schodowe, dzięki którym dostajemy się na poszczególne piętra.

Wystrój wnętrza

Wystrój poszczególnego pomieszczenia jest kwestią umowną, zależną od tego co będzie się w nim znajdowało. Inaczej przecież wyglądał będzie wymarzony pokój dziecka, a inaczej przestrzeń biurowa, czy pokój socjalny dla pracowników. Każdy jednak przejdzie przez frontowe drzwi oraz – jeśli oczywiście budynek ma piętra – skorzysta ze schodów lub windy. W tym przypadku należy zastanowić się nie tylko jak taką przestrzeń zaaranżować, ale także jakich materiałów użyć by miejsca tak często uczęszczane były solidne i bezpieczne.
Schody kamienne to świetne rozwiązanie. Wytrzymują lata ponieważ wykonane są z trwałego materiału, łatwo się je czyści, a niepowtarzalny kamienny wzór przyciąga oko i czyni wnętrze bardziej naturalnym. Kamień, mimo że z pozoru wydaje się być materiałem ciężkim i topornym, jest tak naprawdę niezwykle stylowy, nadaje elegancji i świadczy o solidności wykonania.

Schody kamienne

Schody kamienne spotkać można było w pałacowych wnętrzach, niekiedy na ich środku rozłożony był dywan. Odsłonięte zaś w całości były balustrady, które niekiedy stawały się popisem talentu rzeźbiarskiego poszczególnych artystów i rzemieślników.
Schody kamienne jednak nie zawsze muszą być eleganckie i zdobione mogą być po prostu trwałe, sprawdzają się wtedy we wszelkich pomieszczeniach znajdujących się poniżej poziomu gruntu. W przypadku zalania lub innego nieszczęśliwego wypadku, wystarczy je oczyścić.
Schody kamienne świetnie sprawdzą się także w nowoczesnym wnętrzu, w którym chcemy pokazać najnowsze trendy z dziedziny dizajnu czy nawet sztuki. Obecnie modne są wnętrza dość chłodne, utrzymane w bielach i szarościach, schody kamienne pasują w tym przypadku idealnie.
Niezaprzeczalną zaletą schodów kamiennych jest ich trwałość. Mogą one przetrwać stulecia, a ewentualne zarysowania usuwa polerowanie. Odwiedzając zabytkowe wnętrza, eleganckie pałace, ale także średniowieczne zamki warto zwrócić uwagę, że często mury nie dały rady oprzeć się próbie czasu, drewniane meble również, a schody kamienne są dalej oryginalne.
Kamień jest materiałem, który nie magazynuje ciepła, jest chłodny zarówno zimą jak i latem. Należy wziąć to pod uwagę ponieważ nie ogrzejemy go w żaden sposób. Istnieje wiele rodzajów kamienia z jakiego mogą być wykonane schody, są to przede wszystkim marmur, granit lub piaskowiec. Schody kamienne to świetne rozwiązanie do każdego wnętrza.

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *