Palisady betonowe – ważny element aranżacji przestrzeni

Aranżacja posesji pełnej pagórków, nierówności terenu i zmiennych poziomów może spędzać sen z powiek niejednemu właścicielowi. W jaki sposób estetycznie umocnić skarpę, oddzielić schody, obudować pagórek?

Idealnym rozwiązaniem jest palisada betonowa

Jest to rozwiązanie trwałe, proste w montażu i przyjazne środowisku. Dostępne w rozmaitych kolorach i kształtach, pozwalają obudować dowolną skarpę, nawet do ponadmetrowej wysokości. Dzięki swojej różnorodności, umożliwiają zbudowanie zarówno zaokrąglonych, jak i zbiegających się pod kątem prostym granic.
Palisady dostępne na rynku będą pasowały do każdego stylu ogrodu – wiejskiego, japońskiego, nowoczesnego. Do wyboru, do koloru! Demonizowane nierówności terenu, dzięki sprytnym rozwiązaniom, mogą stać się ozdobą każdego ogrodu. Wystarczy niewielka doza wyobraźni i solidne planowanie, w którym z pewnością pomoże przedstawiciel producenta. W szerokiej ofercie odnaleźć można nie tylko zróżnicowane odcienie – od piaskowego, poprzez szary, antracyt, ceglany, czarny – ale również różnorakie wykończenia powierzchni, takie jak: porowate, gładkie, o fakturze drewna, obsypane ozdobnym piaskiem, ryflowane.

Oddzielenie trawnika

Obrzeża i palisady mogą służyć do oddzielenia trawnika od rabat, obudowania tarasu, ścieżki do altany, obudowaniu skarpy. Oprócz estetycznego wyglądu, zapewniają także bezpieczeństwo użytkowania i zapobiegają podmywaniu zbocza przez wodę opadową. Eleganckie wykończenie nada każdej przestrzeni charakteru i sprawi, że spędzanie czasu w ogrodzie będzie czystą przyjemnością. Rabaty kwiatowe obramowane wyróżniającą się na tle trawnika palisadką będą, niczym obraz w bogatej ramie, przyciągały wzrok i tworzyły przemyślaną kompozycję wraz z układem ścieżek i małą architekturą ogrodu.
Dobrym pomysłem jest zaaranżowanie klombów wokół ozdobnych drzew lub krzewów. W ten sposób, tworząc okrągłe obramowania dla odpowiednio dobranych roślin, wyłaniają się z przestrzeni ogrodu swego rodzaju „wyspy” ozdobne, wprowadzając harmonię i spokój w, przeznaczoną przecież do odpoczynku, przestrzeń.
Aby jak najdłużej korzystać z zalet zabudowanych elementów, należy szczególną uwagę zwrócić na ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Montaż zgodny z zaleceniami producenta i jak najlepsza jakość produktu gwarantują, że będziemy cieszyć się projektem ogrodu przez długie lata, czerpiąc radość i satysfakcję z przebywania w nim. Pięknie obramowane rośliny ozdobne, czy też praktycznie oddzielone od siebie grządki warzywne – niezależnie od naszego zamysłu, palisady sprawdzą się w każdych warunkach.

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *