Jakie są rodzaje ogrodzeń ogrodowych?

0
274

Budowa domu wiąże się z wieloma wyborami. Pierwszy z nich to wybór i kupno odpowiedniej działki. Następnie musimy wybrać projekt i uzyskać pozwolenie na budowę. Często także dom budujemy na kredyt. Wtedy dochodzą jeszcze formalności związane z jego uzyskaniem. Przed budową domu warto zastanowić się nad ogrodzeniem ogrodu. Jest ono idealnym dopełnienie domu i zadbanego terenu wokół. Stanowi nie tylko ozdobę, ale także chroni nas przed nieproszonymi gośćmi i daję nam odrobinę prywatności. Na rynku mamy szereg możliwości do wyboru. Powinniśmy wybrać ogrodzenie, które będzie pasowało do wyglądu domu.

Metalowe i drewniane ogrodzenia

Najczęściej w polskich domach możemy spotkać metalowe ogrodzenia, które mogą być pod różną postacią. Pierwsza z nich jest siatka, którą rozwieszamy na słupkach. Jest to tanie rozwiązanie i spełnia swoją rolę. Dodatkowo możemy kupić panele z siatki. Są one również w niskiej cenie, przez co często są spotykane w naszych ogrodach. Na takim płocie możemy posadzić rośliny pnące, które osłonią nas od wścibskich sąsiadów i przechodniów. Takie ogrodzenia są często wybierane ze względu na niską cenę, ale także możemy wokół posadzić żywopłot, który dzięki siatce będzie widoczny z każdej strony. Najdroższą opcją metalowych płotów są te kute na zamówienie. Mogą być dowolnych rozmiarów, a dzięki temu z łatwością dopasujemy ogrodzenie do naszych potrzeb.

Kolejnym materiałem wykorzystywanym do produkcji ogrodzeń jest drewno. Możemy kupić gotowe przęsła ogrodowe, które możemy zamontować na murowanych lub metalowych słupkach. Drewniane płoty mogą być ładną dekoracją domu. Możemy także zrobić płot z bali lub grubych desek, co doda sielskiego uroku. Często na metalowych płotach można zamontować drewniane panele ozdobne, które oddzielą nas od nielubianych sąsiadów. Jednak same nie mogą być wykorzystane jako ogrodzenie.

Gabiony i ogrodzenia betonowe

Na popularności zyskują tak zwane gabiony. Są to metalowe ogrodzenia w kształcie prostopadłościanu, które są zrobione z grubego stalowego drutu. Między ścianami stosuje się wypełnienie. Najczęściej są to kamienie lub żwir. Gabiony to idealne uzupełnienie domu wybudowanego w nowoczesnym stylu. Dodatkowo świetnie wygłuszają, co przyda się w mieście.

Ostatni rodzaj to ogrodzenia betonowe, które może być zbudowane z różnego rodzaju cegieł, bloczków betonowych lub kamienia. Rodzaj materiału wpłynie na cenę. Wybierając surowiec, z którego będzie wykonane ogrodzenie wybierzmy ten, który będzie dopasowany do wyglądu naszego domu. Często możemy spotkać murowane ogrodzenie połączone z drewnianymi lub metalowymi przęsłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here