Jak zaaranżować salon – podstawy

Niby każdy wie, w jakim miejscu chciałby żyć bądź przebywać, ale nieraz trudno wcielić w życie te wizje stworzone w głowie i sprawić, by wyglądały one tak samo świetnie w rzeczywistości. Z tego powodu w przypadku samodzielnego projektowania wnętrz warto mimo wszystko trzymać się pewnych podstawowych zasad. Jako że są one tworzone przez doświadczonych i profesjonalnych architektów, nie ma tutaj miejsca na błędy, których na pewno wolałyby uniknąć osoby szukające odpowiedzi na pytanie – jak zaaranżować salon.

Minimalizm we wnętrzu

Na ten moment w architekturze wnętrz modny jest przede wszystkim minimalizm. Już dawno temu architekci zarzucili ekskluzywne projekty przepełnione przepychem i bogactwem. Co prawda nieraz wyglądają one imponująco, ale jednak to, co świetnie się prezentuje, przeważnie nie sprawdza się w życiu codziennym. Czy ktokolwiek chciałby bowiem wypoczywać przed telewizorem w salonie, w którym bałby się czegokolwiek dotknąć, aby przypadkiem niczego nie popsuć i nie zniszczyć? Raczej nie, dlatego też z bogactwem nie należy przesadzać. Minimalistyczne projekty są zresztą dużo lepszym pomysłem na aranżację salonu, ponieważ dzięki nim pomieszczenia (nawet te najmniejsze) nabierają większej przestrzeni i wydają się przytulniejsze. Łatwiej też można o nie później zadbać. A na pewno wszystkim domownikom zależy na tym, by częstotliwość sprzątania ograniczyć do absolutnego minimum.

A jak zaaranżować salon w minimalistycznym stylu?

Jako że w takim projekcie nie ma miejsca na zbędne dodatki i niepotrzebne akcesoria, to jego podstawowe elementy muszą być zarazem funkcjonalne, jak i dekoracyjne. W tej roli idealnie odnajdą się meble. Zagrają pierwsze skrzypce w całej aranżacji i podpowiedzą, jak dalej ją uzupełnić. Niektórzy architekci twierdzą nawet, że to właśnie od ich zakupu warto rozpocząć projektowanie przestrzeni. Meble mogą pojawić się w pokoju nawet przed pomalowaniem ścian, ponieważ często to one decydują o dalszej kolorystyce przestrzeni. A na jaki komplet warto się zdecydować? Na pewno powinien on być utrzymany w aktualnych trendach. A teraz zdecydowanie na topie są komplety wypoczynkowe o geometrycznych formach, dużych rozmiarach i mocnych kolorach.

Bez dwóch zdań to właśnie salon jest takim gościem honorowym wśród wszystkich domowych pomieszczeń. To on staje się często ulubionym miejscem domowników, w którym można odpoczywać, spotykać się ze znajomymi, jeść posiłki, a nawet uczyć się i pracować. Warto zatem w szczególności skupić się na jego aranżacji. Dobrze zaprojektowany salon przepięknie ozdobi cały dom.

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *