Jak wykorzystać drewno w aranżacji kuchni?

Drewno to jedno z najbardziej przyjemnych i uniwersalnych zarazem tworzyw wykorzystywanych w aranżacjach wnętrz. Drewniane podłogi, meble, dodatki… trudno znaleźć dom, w którym nie ma drewnianych akcentów. Gorącym trendem, obecnym w architekturze wnętrz od wielu sezonów jest kuchnia z drewnem.

W aranżacjach kuchennych drewno pojawia się prawie zawsze. Meble kuchenne mogą być całe wykonane z drewna, lub mogą mieć tylko drewniany blat. Ciekawym pomysłem jest łączenie drewna z płytami w kolorze białym, czarnym, czy antracytowym.

Biała kuchnia z drewnem to klasyka sama w sobie. Kojarzy się ze Skandynawią, czy Prowansją. Malowane na biało szafki w połączeniu z drewnianym blatem to ponadczasowe rozwiązanie, które zawsze się sprawdzi. Jeśli wzbogacimy taką kuchnię innymi elementami z drewna, takimi jak krzesła, stojaki na noże, chlebak możemy jeszcze bardziej wzmocnić rustykalny charakter wnętrza.

Jeśli jednak biel jest nam obca i zamiast kojarzących się z sielanką na wsi wnętrz wolimy trendy industrialne lub bardzo nowoczesne kuchnia z drewnem może oznaczać dla nas czerń (lub ciemny grafit) i drewno. W 2021 roku takie połączenie jest bardzo modne. Kuchnia z drewnem i czarnymi akcentami może się łatwo urządzać, ponieważ w sprzedaży dostępne są miliony dodatków z czernią – czarne lampy, antracytowe rolety, czy nawet kuchenne bibeloty – kubeczki, talerze, rękojeści sztućców.

Kuchnia z drewnem może łączyć się także z innymi kolorami. Niezależnie od tego z czym połączymy naturalne elementy, musimy pamiętać o umiarze i zachowaniu odpowiednich proporcji. Jeśli na przykład wybierzemy drewnianą podłogę i szafki, wybierzmy jednokolorowy lub marmurowy blat. Jeśli marzymy o drewnianym blacie, postawmy na białe, czy antracytowe fronty szafek.

Co więcej, samo zastosowanie drewna nie określi stylu wnętrza. Kuchnia z drewnem powinna być pełna dodatków, kształtujących jej charakter. Jesli zależy nam na stylu rustykalnym, kupmy drewniany wazon i wstawmy do niego suszone kwiaty. Jeśli chcemy nadać wnętrzu loftowy charakter, na drewnianym blacie postawmy czarne, druciane kosze na owoce.

No i nie zapominajmy, że drewno jest bardzo przytulne. A w kuchni lubimy kiedy jest miło. Nawet więc jeśli urządzimy kuchnię z drewnem w stylu industrialnym, w strefie jadalnej pokuśmy się o przytulne akcenty, na przykład podkładki pod talerze wykonane z drewnianych klocków, drewniany koszyczek na pieczywo, albo serwetnik. Bo kuchnia z drewnem taka ma być – przytulna, gdzie wszystko nam dobrze smakuje.

pajo.pl

Redakcja zapleczebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *